PRZEDSZKOLAKI W MŁODZIKOWIE

 

WYCIECZKA DO GOŁUCHOWA - 19.09.2018r.

WYCIECZKA DO BISKUPINA - 1.10.2018r.

SPOTKANIE Z POLICJANTEM - 10.09.2018r.

SPRZĄTANIE ŚWIATA - 23.09.2018r.

           JAK CO ROKU UCZNIOWIE NASZEJ SZKOŁY, WZIĘLI UDZIAŁ W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI SPRZĄTANIA ŚWIATA, KTÓRA W TYM ROKU ODBYŁA SIĘ POD HASŁEM "AKCJA - SEGREGACJA! 2 X WIĘCEJ, 2 X CZYŚCIEJ". UCZNIOWIE UDALI SIĘ NA BOISKO WIEJSKIE I ULICE W OKOLICY SZKOŁY, ABY POZBIERAĆ ŚMIECI ZALEGAJĄCE POZA MIEJSCAMI PRZEZNACZONYMI DO ICH SKŁADOWANIA. PIERWSZY RAZ W TEJ AKCJI WZIĘLI UDZIAŁ UCZNIOWIE KLASY PIERWSZEJ. SPISALI SIĘ NA MEDAL.

"KULTURKA"

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

31.10.2018 - OBCHODY ŚWIĘTA ZMARŁYCH

        31 PAŹDZIERNIKA 2018 ROKU WSZYSCY UCZNIOWIE Z WYCHOWAWCAMI UDALI SIĘ W OKOLICE LEŚNICZÓWKI, ABY ZAPALIĆ ZNICZE PRZY TABLICY POŚWIĘCONEJ POLEGŁYM ZA WOLNOŚĆ NASZEJ OJCZYZNY LEŚNIKOM.PODCZAS SPOTKANIA SŁOWNO-MUZYCZNEGO, UCZNIOWIE WIERSZEM I PIOSENKĄ ODDALI CZEŚĆ WSZYSTKIM, KTÓRZY ODESZLI DO WIECZNOŚCI. 

SPOTKANIA Z CIEKAWYMI LUDŹMI

            5 listopada 2018 roku o godzinie 9.00 odbyło się w Naszej Szkole spotkanie z Panem Włodzimierzem Racławskim - Rotmistrzem, Prezesem Stowarzyszenia Kawaleryjskiego im. 7 Pułku Strzelców Konnych Wielkopolskich oraz z Panią Janiną Różak.

         Oboje, w sposób bardzo interesujący, opowiedzieli nam o "drogach" Polski do odzyskania "Niepodległości" , po 123 latach niewoli. Przedstawili zdjęcia zasłużonych Polaków w walce o "Niepodległość".

To była bardzo ciekawa lekcja historii, która wprowadziła nas w obchody "Stulecia Święta Niepodległości".

      100 - lecie odzyskania niepodległości przez Polskę to wyjątkowy czas. Tak, jak w całym kraju, tak i w naszej szkole miały miejsce uroczyste obchody tego święta. 

        W piątek, 9.11.2018r., o godzinie 11.11 w ramach akcji "Rekord dla Niepodległej" w naszej szkole wszyscy uczniowie i nauczyciele odśpiewali hymn państwowy.  Uroczysta akademia jaka się tu odbyła wprowadziła wszystkich w klimat zadumy, refleksji, ale i radości z "Naszej Niepodległej".

SPOTKANIE KLAS IV-VI Z PANIĄ SIERŻANT NATALIĄ NOWAK
KONCERT "MY CZWARTA BRYGADA"

MUZEUM ROGALA W POZNANIU

GNIEZNO

       16 stycznia 2019 roku podczas ferii zimowych klasy I-III uczestniczyły w wycieczce do Gniezna. Uczniowie zwiedzili wnętrze Katedry z relikwiarzem Świętego Wojciecha oraz poznali wydarzenia z życia Świętego.

       2 lutego 2019 roku odbył się XII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Zaniemyślu. Naszą Szkołę Podstawową w Murzynowie Leśnym, reprezentowali;

- Klasa II – Nadia Pinecka, Agata Cyka, Julia Grochulska, Nikola Jakusek, Bartosz Siedlecki, Gabriela Filary.

Klasa IV – Zuzanna Mikołajczyk, Patrycja Król, Wiktoria Kłopocka i Oliwia Matuszak.

Klasa V – Martyna Janiszewska.

         Wszyscy zaprezentowali wspaniale swoje umiejętności wokalne, za co otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody książkowe.

Tytuł laureata XII Przeglądu otrzymała: Agata Cyka – klasa II oraz Wiktoria Kłopocka klasa IV.

WYCIECZKA DO KRUSZWICY

Dnia 24 kwietnia uczniowie klas I-III wybrali się na wycieczkę do Kruszwicy. Na miejscu mieli okazję płynąć statkiem po największym w Wielkopolsce jeziorze - Gopło, a także wejść na sam szczyt Mysiej Wieży skąd podziwiali piękną panoramę okolicy.

Dnia 13 maja 2019 roku, w dniu objawień fatimskich,  wszyscy uczniowie wzięli udział w spotkaniu poświęconym Janowi Pawłowi II. Uczniowie klasy II wspominali wydarzenia z życia, naszego rodaka Karola Wojtyły.Wszyscy wspólnie zaśpiewali BARKĘ, pieśni do Matki Bożej: CZARNA MADONNO, LILIO BIAŁA, a na koniec uczniowie klasy IV skierowali słowa modlitwy do Jana Pawła II i wspólnie z uczestnikami spotkania zaśpiewali ABBA OJCZE.