UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

     2 września 2019 roku po wakacyjnej przerwie odbyło się uroczyste rozpoczęcie kolejnego roku szkolnego. Dzień ten był jednak wyjątkowy i inny niż wszystkie. Zaproszeni goście, uczniowie, pracownicy szkoły i rodzice przywitali bardzo serdecznie nową Panią Dyrektor - Magdalenę Kaźmierczak.

Następnie głos zabrała pani dyrektor i gorące słowa powitania skierowała w stronę uczniów, rodziców oraz grona pedagogicznego. Równie serdecznie powitała przybyłych na tę uroczystość gości. Przedstawiła organizację roku szkolnego oraz życzyła dużo radości i samych sukcesów na nowy rok szkolny.

W kolejnej części uczniowie pod kierunkiem pani Krystyny Gołębiak przygotowali część artystyczną, na której serdecznie przywitali pierwszoklasistów, przypomnieli o wybuchu II wojny światowej, jak również wspominali wakacje i przypomnieli o czekających na nas obowiązkach w nowym roku szkolnym.

Po zakończeniu oficjalnych uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO KREATYWNYCH DZIAŁAŃ UCZNIOWSKICH

Uczniowie klasy drugiej włączyli się w międzynarodową akcję (Dot Day). Tematem przewodnim tego dnia była kropka. Zaprosili kropkę do wspólnych działań. Podsumowaniem tego dnia było ożywienie "Kropek talentów" przy pomocy aplikacji  Quiser oraz poszukiwanie kropek na terenie szkoły.

OWOCOWY ZAWRÓT GŁOWY

    Zdrowo i witaminowo zrobiło się w naszej klasie drugiej. Z kolorowych i pysznych owoców dzieci samodzielnie wykonały sałatki oraz owocowe szaszłyki. Rozbudziło to ich słodki apetyt na zdrowe przekąski.

SPRZĄTANIE ŚWIATA

       UCZNIOWIE KLAS I-VII WRAZ Z WYCHOWAWCAMI RUSZYLI "SPRZĄTAĆ ŚWIAT". ZBIERALI ŚMIECI NA TERENIE MURZYNOWA LEŚNEGO.

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

     24 września 2019 roku uczniowie klasy drugiej wraz z rodzicami i wychowawczynią - Panią Krystyną Gołębiak urządzili Święto Pieczonego Ziemniaka. Zapłonęło ognisko nad, którym smażyły się kiełbaski, a w popiele piekły się ziemniaki. Była to okazja, również do różnych zabaw, wyścigów, degustacji ziemniaków oraz do aktywnego i zdrowego spędzania czasu wolnego z dziećmi. Sprawiło to dzieciom i rodzicom wiele radości. 

DZIEŃ CHŁOPCA

      30 września wszystkie dziewczyny przygotowały dla chłopców niespodzianki: wykonały kolorowe plakaty, literki imion chłopców z drucików kreatywnych oraz prezenty zadaniowe. Aby móc skosztować słodkie co nieco-musieli wykazać się zwinnością i szybkością "kto pierwszy nawinie cukierek na kredkę", "ułoży piłkę". Wszystkim zadania poszły sprawnie i zakończyły się zjedzeniem cukierka. Następne zadanie to dmuchanie balonów na czas- chłopcy pokazali, że płuca mają pojemne! Wszystkim chłopakom dziewczyny życzyły spełnienia marzeń i jak najwięcej sukcesów w szkole!

DZIEŃ MUZYKI

          1 października przypada Międzynarodowy Dzień Muzyki i z tej okazji uczniowie klasy 3 przygotowali instrumenty perkusyjne, na których tworzyli akompaniament do poznanych piosenek. Bawiąc się w muzykantów, rozpoznawały różne instrumenty. W tym dniu śpiew i muzyka rozbrzmiewała częściej niż zwykle. Zabawy muzyczne zakończyliśmy piosenką "Jestem muzykantem". Wspólne śpiewanie i muzykowanie daje wiele radości!

"SŁOIKI ŻYCZLIWOŚCI"

     W klasie III zakończyliśmy blok tematyczny nt."Pamiętaj, nie jesteś sam!" Efektem tej pracy jest pomysł na założenie " słoików życzliwości". Każdy uczeń wraz z wychowawcą przygotował słoik i ozdobił go wg własnego uznania. Każdy słoik jest podpisany i zamknięty tak, aby nikt go nie otwierał i nie zaglądał do nich przez cały czas wyzwania. Ustawiliśmy wszystkie słoiki na parapecie okna naszej klasy i przez najbliższe 6 tygodni każdego dnia będziemy wrzucać do nich przez wyznaczony otwór coś miłego dla każdego. Każdy uczeń każdemu codziennie wpisuje na małą karteczkę jedno miłe zdanie, np. z podziękowaniem, z uznaniem, może nawet z przeprosinami. Po upływie wyznaczonego czasu, nastąpi otwarcie słoików życzliwości i przeczytanie ich zawartości! Słoiki życzliwości, bo tak je nazwaliśmy, to cudowne narzędzie, które przynosi ogrom dobroci dla każdego. Uczy empatii, dostrzegania dobrych cech w drugim człowieku, uważności, wdzięczności i umiejętności dzielenia się dobrem!

WYCIECZKA DO BISKUPINA

      W czwartek 3 października 2019 roku uczniowie klas I - IV Szkoły Podstawowej im. Arkadego Fiedlera w Murzynowie Leśnym wybrali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.  Podczas zwiedzania mogli zobaczyć neolityczną wioskę oraz zwiedzić prehistoryczne domy, w których przebywali mieszkańcy wioski. Wraz z opiekunami uczestnicy wycieczki mogli poznać dzieje przodków oraz dowiedzieć się jak funkcjonowali oni w czasach najdawniejszych. Niektórzy byli zdziwieni faktem, że ludzie mieszkali w chatach razem ze zwierzętami czy sypiali na prymitywnych łożach wyściełanych sianem. W Biskupinie dzieci uczestniczyły również w warsztatach ceramicznych. Na zajęciach pani garncarz opowiadała o metodach powstawania naczyń. Uczestnicy wycieczki dowiedzieli się jakie były ówczesne sposoby zdobienia ceramiki oraz mieli możliwość wykonać własne naczynia z gliny. Na kolejnych warsztatach uczniowie poznawali historię kamienia oraz jego użycie w pradawnych czasach. Nie zabrakło ciekawych pytań i zaskakujących odpowiedzi. Była to dla dzieci cenna lekcja historii, ale również zabawa. Po zwiedzaniu była chwila czasu na zakup pamiątek oraz obejrzenie filmu. Bogaci w wiedzę i nowe doświadczenia oraz wspaniałe pamiątki wszyscy wrócili szczęśliwi z tej niesamowitej podróży w czasie.

Spotkanie z sierżantem Piotrem Nyczke i sierżantem Krzysztofem Wojtaszakiem. Mieliśmy okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych. Nasi gości zwrócili uwagę na niebezpieczeństwa, jakie mogą spotkać dziecko na drodze.

ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to bezpłatna akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w pierwszy piątek października. W tym roku to już 9. edycja akcji, która odbyła się 4 października 2019, a w naszej szkole świętowaliśmy ten dzień 7 października. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości, natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

GMINNE BIEGI PRZEŁAJOWE KRZYKOSY 2019r.
 
CHŁOPCY 
ROCZNIK 2009
MIEJSCE 2 - STANISŁAW SOLARSKI
ROCZNIK 2008
MIEJSCE 3 - WIKTOR WIŚNIEWSKI

"MATEMATYCZNA MUCHA"

     Pewnego jesiennego dnia do klasy 3 wpadło dużo much! Szybko okazało się, że to są matematyczne muchy stacjonujące w pewnych bazach zadaniowych. Klasa została podzielona na grupy pięcioosobowe. Każda grupa otrzymała packi na muchy i do dzieła...na muchy! Muchy posiadały liczby, które były wynikami działań matematycznych: mnożenia, dodawania i odejmowania w zakresie 100. Jedna osoba czytała kartę z określonymi działaniami dla danej grupy, a reszta obliczając wynik starała się jak najszybciej uderzyć muchę. Wygrywa ten uczeń, który szybciej "pacnie" wynik obliczenia. Dzięki zamianom stolików dzieci pracowały w różnych "stacjach zadaniowych". Emocje były duże! Gra sprawiła dzieciom moc radości!

WYCIECZKA DO KALISZA KLAS V-VII

#SZKOŁA PAMIĘTA

    28.10.2019r. uczniowie klas IV-VII z wychowawcami odwiedzili lokalne miejsce pamięci narodowej. Zgłębili jego historię. Następnie zapalili znicze przy kamieniu poświęconym pamięci leśników dowodzących placówką "Puszczyk".

MŁODZIEŻOWE SPOTKANIE POD HASŁEM "SZKODA CIEBIE NA TAKIE PATOKLIMATY"