top of page

DZIEŃ  KROPKI

15 września to święto kropki. W klasie 1 wykorzystaliśmy motyw kropki, aby odkrywać nasze talenty, których mamy w sobie bardzo dużo- należy tylko je odkryć. Wszystkie nasze zabawy i konkurencje kropkowe odkrywały nasze umiejętności. Dzień kropki to świętowanie kreatywności, odwagi i wyobraźni dzieci. Tego dnia kropki królowały na ubraniach, na serwetkach, na talerzach, na owadach i rozsypane po sali. Dzień rozpoczął się od ich poszukiwania i wykorzystania do zabaw i prac plastycznych, które udekorowały naszą salę.

JAK BYĆ BEZPIECZNYM NA DRODZE?

Uczniowie klasy 1 poznają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wiedzą, w którym miejscu i jak przechodzić przez jezdnię, potrafią rozróżniać sytuacje bezpieczne i niebezpieczne na drodze. Aby być lepiej widocznymi na drodze, otrzymaliśmy od Państwa Garczyńskich opaski i kamizelki odblaskowe, którymi obdarowane zostały dzieci z klas 1-3.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom Maksymiliana!

120110009_323557265598197_87477966470942
IMG_20200929_113946[1].jpg

DZIEŃ PUSTEJ KLASY

Mimo pandemii i przy zachowaniu wszystkich standardów higienicznych wyruszyliśmy szukać miejsca na świeżym powietrzu , aby się uczyć.

Była to okazja do bliskiego kontaktu z przyrodą, do jej uważnej, czujnej obserwacji i beztroskiego celebrowania jej piękna.

DZIEŃ KROPKI

Dnia 15 września 2020r. po raz kolejny obchodziliśmy w naszej klasie „Dzień Kropki”- święto kreatywności. Nasza pani kolejny raz pozwoliła nam uwierzyć  w to, że  naprawdę każdy z nas jest wyjątkowy, ważny

 i każdy z nas ma talent. Było wesoło, kolorowo i „kropkowo”.

WYCIECZKA DO LASU

Był piękny, słoneczny dzień i wybraliśmy się  wraz z naszą wychowawczyni nią panią Krystyną Gołębiak  do lasu. Na początku pani Danuta Manikowska -Pawlak (nauczycielka geografii) udzieliła nam wskazówek  w jaki sposób wyznacza się kierunki za pomocą kompasu.

Wiedzieliśmy już  jak wyznaczyć kierunek w którym chcemy się udać.

Wyruszyliśmy w trasę i świetnie za pomocą kompasu poruszaliśmy się

 w terenie.

Był to dzień pełen wyzwań. Na świeżym powietrzu wykonywaliśmy dużo zadań, które sprawiały nam dużo radości. Pracowaliśmy jak ”mrówki” . Pogoda i humor nam dopisywał. Zmęczeni, ale uśmiechnięci wróciliśmy do szkoły.